HEDEFLER

Projenin ana hedefleri şunlardır:

  • Kültürler arası iletişimin önemli bir sınav olarak rol alacağı dil düzeylerinin Avrupa Ortak Dil Çerçevesi (Common European Framework) tarafından kabul edilecek ve böylece kullanıcıların gerçek ihtiyaçlarını tamamen yönettiği tüm Avrupa dilleri için karşılaştırılabilir bir dil sınavı tanıtmaktır.
  • Yukarıda belirtilen sınava en uygun şekilde hazırlanmak için temeli oluşturmak amacıyla birimsel şekilde dilsel hazırlık için modeller oluşturmak( farklı ihtiyaç ve ilgili tüm tarafların özelliklerini karşılamak amacıyla).
  • Projeye direkten katılmayan kurumların ve temsilcilerin dahiliyetini sağlamak için sonuçları bildirmek ve yaymaktır.
  • Hedef grupların uzaktan eğitim ile mümkün olduğunca yakından ders formatında takip olanağı sağlayacak öğrenme modülleri oluşturmaktır. ( bir öğretmen yardımı ile)

HEDEF KITLELER

Hedef kitleler şunlardır:

  • Daha önce turizm sektöründe yönetsel sektör ve sorumluluk orta / yüksek görevlerde bulunanlar, özellikle turizm alanında çalışanlara odaklanarak.
  • Turizm bölümünde okuyan öğrenciler.

NEDENLER

Projenin hayata geçmesini sağlayan nedenler:

Günümüzde, Turizm dogrudan veya dolayli olarak istihdam saglayan ve toplam Italyan isgücünün yaklasik 7,7 % temsil eder. Bu egilime yabanci dil becerileri analog ( ve gerekli ) bir gelisim eslik etmiyor; Birçok Avrupa ülkesinde turizm alaninda çalisanlar için yetersiz dil hazirligi hala var ve sik sik is dünyasinda seçenekleri kisitlayan bir gerçektir: Egitiminin sonundaki gençler, turizm sektöründe hemen kariyerlerine baslamak istiyor, fakat çogu zaman gerekli olan dil becerisi yetersiz kaliyor. Mesela Italya da Turizm bölümünün derecesi var ama yeterli dil hazirligi her zaman bakanlik direktifleri içinde gerekli görülmüyor.

Amacımız etkin rekabet çoğunluğunu garanti etmektir; Profesyonellik tanıtmak; daha yüksek kaliteli standartı kurmak ve vurgulamaktır; Tüm diller için Avrupa düzeyinde bir standarta ulaşmak (“Avrupa Ortak Dil Çerçevesi”nde sunulan endikasyonları dikkate alarak); ve son olarak öğrenme hedeflerini Avrupa çapındaki somut dil ihtiyaçlarına göre uyarlayarak şimdi her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulan bir ihtiyaçtır, çünkü Turizm sektörü 2040 yılına kadar iş gücünü en yüksek oranda içine alacak - WTO (Dünya Turizm Örgütü) tarafından sağlanan analizlerin tahminine göre.

©   S L E S T
Programma Leonardo da Vinci Home